3/9 |
USATF NYC Grand Prix |
New York, NY |
|
3/15 |
Bison/Broncs/Bolts Triangular |
Sheridan, WY |
|
3/15 – 3/16 |
Early Bird Invitational |
Highland, UT |
|
3/15 – 3/16 |
Jerry Quiller Classic |
Boulder, CO |
|
3/15 |
Rifle High School Invitational |
Rifle, CO |
|
3/16 |
Glen Legler Early Bird |
Casper, WY |
|
3/16 |
Tony Glover Memorial Invitational |
Draper, UT |
|
3/16 |
Wind River Ice Breaker |
Pavillion, WY |
|
3/18 |
Murray Kula Invitational Rescheduled! |
Windsor, CO |
|
3/19 |
Golden Eagle Invitational |
Frederick, CO |
|
3/20 – 3/21 |
Farmington Super Meet |
Farmington, UT |
|
3/21 |
Cody Invitational |
Cody, WY |
|
3/21 |
Denver South Ravens Invitational |
Denver, CO |
|
3/21 |
KW Quad Meet |
Casper, WY |
|
3/21 |
Laura Chord Memorial HS/MS Invite |
Wyoming, WY |
|
3/21 – 3/22 |
UCR Spring Classic–Multis |
Riverside, CA |
|
3/22 |
Binfield Invite |
Scottsbluff, NE |
|
3/22 |
John Ganser Invite |
Sidney, NE |
|
3/22 |
Runners Roost of Fort Collins Invite |
Fort Collins, CO |
|
3/22 |
SJHS Intersquad Meet |
Sheridan, WY |
|
3/23 |
Broomfield Shootout |
Broomfield, CO |
|
3/23 |
Morrill Early Bird Invitational |
Morrill, NE |
|
3/26 |
Lyman HS Invitational |
Lyman, WY |
|
3/26 |
Wind River Twilight |
Pavillion, WY |
|
3/28 |
Bayard CD Track Invitational |
Bayard, NE |
|
3/28 |
Wheatland High School Invite |
Wheatland, WY |
|
3/29 |
Burlington Track Meet |
Burlington, WY |
|
3/29 |
Jerry Campbell |
Buffalo, WY |
|
3/30 |
Copper Hills Invitational |
West Jordan, UT |
|
3/30 |
Tiger Quad meet |
Rock Springs, WY |
|
4/3 |
Star Valley Quad |
Afton, WY |
|
4/4 |
Altitude Running Invite |
Fort Collins, CO |
|
4/4 |
D&D Invitational |
Worland, WY |
|
4/4 |
NCSD Middle School Track Meet #1 |
Casper, WY |
|
4/4 |
SJHS Triangular Meet |
Sheridan, WY |
|
4/5 – 4/6 |
Arcadia Invitational |
Arcadia, CA |
|
4/5 |
Greybull Middle School Track Invite |
Greybull, WY |
|
4/5 |
Okie Blanchard Invite |
Cheyenne, WY |
|
4/5 |
Queen City Classic |
Spearfish, SD |
|
4/5 |
Ted Schroeder ‘Meet of Hope’ |
Rock Springs, WY |
|
4/5 |
Tony Lehner/Al Finch Invitaitonal |
Glenrock, WY |
|
4/5 |
Trojan Invite |
Casper, WY |
|
4/5 |
Worland Middle School Invitational |
Worland, WY |
|
4/6 |
Bill Gerrard Memorial Invite |
Greybull, WY |
|
4/6 |
Frank Woodburn Invitational |
Grand Junction, CO |
|
4/6 |
Glenrock Jr High Invitational -Canceled |
Glenrock, WY |
|
4/6 |
Spring Classic |
Salt Lake City, UT |
|
4/9 |
Lander Twilight |
Lander, WY |
|
4/12 |
Burns Invite |
Burns, WY |
|
4/12 |
Highland Gold Baton Relays |
Pocatello, ID |
|
4/12 |
Mick Tonkel Fly High Classic |
Upton, WY |
|
4/12 |
MV Middle School Invite |
Mountain View, WY |
|
4/12 |
Nancy Steinberg Track Invite |
Rawlins, WY |
|
4/12 |
Natrona County Invitational |
Casper, WY |
|
4/12 |
Puncher Invite |
Big Piney, WY |
|
4/12 |
Rapid City’s Track-O-Rama |
Rapid City, SD |
|
4/12 |
Tongue River Invite |
Tongue River, WY |
|
4/12 |
Wind River Middle School Track Meet |
Pavillion, WY |
|
4/13 |
Billings Invite |
Billings, MT |
|
4/13 |
Center of Nation Invitational |
Sioux Falls, SD |
|
4/13 |
Kemmerer MS Invite |
Kemmerer, WY |
|
4/13 |
LA Kohnke Powell Invitational |
Powell, WY |
|
4/13 |
Laramie Invitational |
Laramie, WY |
|
4/13 |
Lovell Middle School Invitational |
Lovell, WY |
|
4/13 |
Spartan Invite |
Riverton, WY |
|
4/15 |
Gary Benson Border War |
Sheridan, WY |
|
4/16 |
Panther Twilight |
Wright, WY |
|
4/16 |
SJHS Quad Meet |
Sheridan, WY |
|
4/16 |
Twilight Meet |
Cheyenne, WY |
|
4/17 |
Dave Draney Memorial |
Afton, WY |
|
4/18 |
TBHS 9th and 10th Invitational |
Gillette, WY |
|
4/19 |
GRHS Track and Field Invite |
Green River, WY |
|
4/19 |
Kendra Roeder Invite |
Pine Bluffs, WY |
|
4/19 |
Shoshoni HS Invite |
Shoshoni, WY |
|
4/19 – 4/20 |
Warrior Wild West Invitational |
Grand Junction, CO |
|
4/19 – 4/21 |
Western Nebraska Twilight Invite |
Scottsbluff, NE |
|
4/20 |
CANCELED – Denver East Angel Invite |
Denver, CO |
|
4/20 |
Cody Cancelled due to Weather |
Cody, WY |
|
4/20 |
Dan Hansen Invitational |
Sheridan, WY |
|
4/20 |
Gannett Peak Middle School Invite |
Pinedale, WY |
|
4/20 |
Lincoln Middle School |
Green River, WY |
|
4/20 |
Lovell High School Invitational |
Lovell, WY |
|
4/20 |
NCSD Middle School Track Meet #2 |
Casper, WY |
|
4/20 |
Shoshoni JH Invite |
Shoshoni, WY |
|
4/22 |
Cheyenne Central Invite |
Cheyenne, WY |
|
4/22 |
Douglas Invitational |
Douglas, WY |
|
4/22 |
Riverton/Lander Dual |
Riverton, WY |
|
4/23 |
Basin Nation |
Gillette, WY |
|
4/23 |
Douglas/Wheatland Dual |
Douglas, WY |
|
4/23 |
Powell Twilight |
Powell, WY |
|
4/23 |
Rick and Wendy Schuler Invitational |
Evanston, WY |
|
4/25 |
Johnson Invite |
Cheyenne, WY |
|
4/25 |
Laramie County Throw Off |
Cheyenne, WY |
|
4/25 – 4/27 |
The Penn Relays Carnival |
Philadelphia, PA |
|
4/26 |
Ann Wille Invite |
Baggs, WY |
|
4/26 |
Buffalo Not-A-Twilight |
Buffalo, WY |
|
4/26 |
Burlington MS Invite |
Burlington, WY |
|
4/26 |
Burt Willford Invitational |
Saratoga, WY |
|
4/26 |
Lander Middle School Invitational |
Lander, WY |
|
4/26 |
Mountain Man Invite |
Pinedale, WY |
|
4/26 |
Scott Hardy Memorial |
Wright, WY |
|
4/26 |
Wheatland Middle School Invite |
Wheatland, WY |
|
4/26 |
Wyoming Track & Field Classic |
Casper, WY |
|
4/27 |
Dennis Zowada Track Invitational |
Lusk, WY |
|
4/27 |
Clear Creek Invitational |
Buffalo, WY |
|
4/27 |
PAR Track Invite |
Powell, WY |
|
4/27 |
Rocky Mountain High School Invite |
Cowley, WY |
|
4/27 |
Scout Invitational |
Laramie, WY |
|
4/27 |
Wright JH Invite |
Wright, WY |
|
4/29 |
Cheyenne Invite |
Cheyenne, WY |
|
4/29 |
Evanston-Davis Middle School Track Invitational |
Evanston, WY |
|
4/29 |
Kelly Walsh Invitational |
Casper, WY |
|
4/29 |
Roy Peck Riverton Invitational |
Riverton, WY |
|
4/30 |
Camel JV |
Gillette, WY |
|
4/30 |
Douglas/Buffalo Dual |
Douglas, WY |
|
4/30 |
Jeff Hereford Invitational |
Mountian View, WY |
|
4/30 |
Saratoga Middle School Invite |
Saratoga, WY |
|
4/30 |
Snake River Field Only |
Baggs, WY |
|
5/2 |
Braves Invite |
Cheyenne, WY |
|
5/2 |
Cody Trackstravaganza |
Cody, WY |
|
5/2 |
Pine Bluffs Field Event Extravaganza |
Pine Bluffs, WY |
|
5/3 |
Bulldog Invite |
Sundance, WY |
|
5/3 |
Wiseman Invite |
Torrington, WY |
|
5/3 |
Bobcat T&F Invitational |
Thermopolis, WY |
|
5/3 |
Camel Qualifier |
Gillette, WY |
|
5/3 |
Kaycee Middle/High School Invite |
Kaycee, WY |
|
5/3 |
LSRV MS Track Invite |
Baggs, WY |
|
5/3 |
Lynn Williams Memorial |
Jackson Hole, WY |
|
5/4 |
Yellowstone Conference Track Meet |
Thermopolis, WY |
|
5/4 |
Dave Svendson Invitational |
Jackson Hole, WY |
|
5/4 |
Denver North Viking Invitational |
Denver, CO |
|
5/4 |
NE JH B District Championships |
Wright, WY |
|
5/4 |
NE Junior High District Track Meet |
Sheridan, WY |
|
5/4 |
Rock Springs Junior High I-80 Track Meet |
Rock Springs, WY |
|
5/4 |
SEWAC Conference Meet |
Glenrock, WY |
|
5/4 |
Shane Brock Invitational |
Lander, WY |
|
5/5 |
Bobcat FAKE MEET |
Thermopolis, WY |
|
5/6 |
Douglas Best of Best |
Douglas, WY |
|
5/7 |
Rawlins Middle School Best of the Best |
Rawlins, WY |
|
5/7 |
Wizard’s Last Stand |
Windsor, CO |
|
5/8 |
Val Cegelski Memorial Track Meet |
Cheyenne, WY |
|
5/10 – 5/11 |
WHSAA 1A-2A East Regional T&F Meet |
Sundance, WY |
|
5/10 – 5/11 |
Wyoming 1A -2A West Regionals |
Shoshoni, WY |
|
5/10 – 5/11 |
Wyoming 3A West Regional |
Mountain View, WY |
|
5/11 |
Maxine Erhmann Thornton Invite |
Thornton, CO |
|
5/23 |
South Zone Lethbridge CITY Meet |
Lethbridge, AB |
|
6/1 |
NHSTFXCCA ALL-AMERICAN STANDARDS |
, |
|
6/6 – 6/8 |
Great Southwest Classic |
Albuquerque, NM |
|
6/14 – 6/16 |
adidas Middle School Outdoor Nationals |
Greensboro, NC |
|
6/14 – 6/16 |
adidas Outdoor Nationals |
Greensboro, NC |
|
6/21 – 6/22 |
Bermuda National Championship featuring Bermuda Challenge |
Devonshire, |
|
6/24 – 6/25 |
USATF National Youth Combined Event Championships (U18) |
New York, NY |
|
6/24 – 6/29 |
USATF National Youth Outdoor Championships (U18) |
New York, NY |
|
Source